**سوالات متداول سامانه پیامه کوتاه مینال**


1-آیا برای ارسال پیامک نیاز به نصب نرم افزار می باشد ؟

خیر . برای استفاده از این سامانه نیازی به نصب نرم افزار نمی باشد و تنها با استفاده از یک مرورگر اینترنتی می توانید به سامانه خود دسترسی داشته باشید . شما می توانید از تمامی نسخه های بروز مرورگر های مختلف مانند : Firefox , chrome, Opera , Internet Explorer , safari و ... استفاده نمایید.

 

2-آیا سرعت دسترسی به اینترنت مهم میباشد؟

خیر . شما با هر سرعت اینترنتی اعم از dialup ، اینترنت سیم کارت و ADSL می توانید به راحتی از سامانه استفاده نمایید.

 

3-سرعت ارسال پیامک ها و دریافت ان توسط مخاطبان به چه صورت است؟

سرعت ارسال پیامک در پنل اس ام اس بسته به شرایط (ترافیک خطوط و صف مخابرات) بین 30 تا 50 پیامک در هر ثانیه می باشد. (1800 تا 3000 پیامک در دقیقه) . سرعت دریافت پیامک ها به در دسترس بودن و وضعیت مخاطب در شبکه مخابراتی دارد .

 

4-تفاوت این سامانه با ارسال از طریق سیم کارت چیست ؟

این سامانه به اپراتور های ار سال پیامک انبوه با سرعت بالا متصل است وسرعت ان نسیت به سیم کارت بسیار بیشتر می باشد . همچنین قیمت پیامک ها در این روش به صرفه تر میباشد. بانک های شماره ای که از طرف شرکت در اختیار شما قرار می گیرد از دیگر برتری های این سامانه است.

 

5-آیا از اینترانت ملی می توان برای ورود به سامانه استفاده نمود ؟

بله به علت میزبانی سامانه در سرور های داخل ایران این سامانه از طریق اینترانت ملی نیز قابل دسترس است.

 

6-ایا می توان بدون خرید شماره اختصاصی ارسال پیامک انجام داد؟

بله شما با استفاده از شماره های عمومی می توانید اقدام به ارسال پیامک کنید.

 

7-آیا دریافت پیامک نیز هزینه دارد ؟

خیر دریافت پیامک رایگان است.

 

8-آیا فعال سازی Delivery هزینه دارد ؟

خیر گزارش تحویل (Delivery) رایگان می باشد.

 

9-آیا امکان انتقال شماره ها از پنل شرکت دیگر به شما می باشد؟

بله این امکان با ارسال نامه به اپراتور و درخواست برای انتقال شماره ها به شرکت ما میسر میباشد.

 

10-آیا در سامانه شما فیلترینگ پیامک وجود دارد؟

خیر. در سامانه هیچ گونه فیلترینگی در پیامک های ارسالی وجود ندارد ولی در صورت مشاهده پیامک نا متعارف پنل سریعا غیر فعال خواهد شد.

 

11-تفاوت شماره های عمومی و اختصاصی چیست ؟

خطوط عمومی که اغلب رند هستند جهت رفاه حال کاربران به صورت امانی در سامانه قرار داده شده است ، از آنجایی که این خطوط به نام شرکت هستند و مسئولیت تمامی ارسال هایی که از این خطوط صورت میپذیرد مستقیما برعهده شرکت می باشد تمامی پیامک های ارسالی زیر تعداد 5000 عدد از این خطوط قبل از ارسال توسط ما بررسی شده و در صورت تایید ارسال می گردد.

 

12-من میخوام با توجه به اینکه پزشک می باشم پیامک های پزشکی ارسال کنم. چه اقدامی لازم است؟

کلیه پیامک های که در مورد حوزه پزشکی ، پیرا پزشکی و ... باید توسط نظام پزشکی تایید شود ، بدین منظور پزشکان محترم با مراجعه به نظام پزشکی و دریافت مجوز تبلیغات ان را برای ما ارسال نمایند .

13-در صورت اینکه پیامک بیشتر از 2 بخش باشد وضعیت ارسال در اپراتورها به چه صورتی می شود؟

هرچه تعداد بخش های یک پیامک بیشتر شود در کلیه اپراتورها احتمال رسیدن آن به گوشی کم خواهد شد و ممکن است دلیوری "رسیده به گوشی" را نیز دریافت ولی به گوشی مخاطبین نرسد، بدیهی است با این شرایط مسئولیت ارسال بر عهده ارسال کننده خواهد بود ، در نظر داشته باشید پیامک های 1 بخشی و 2 بخشی بیشترین آمار گزارش تحویل را دارند .

 

14-آیا امکان ارسال پیامک به سایر کشور ها وجود دارد ؟

بله امکان ارسال پیامک به سایر کشور ها از طریق ارسال بین المللی امکان پذیر می باشد ، هزینه پیامک های بین المللی نیز در حدود 10 برابر هزینه پیامک فارسی عادی می باشد .

 

15-یک نرم افزار و یا سایت دارم که می خواهم از طریق ان پیامک ارسال کنم!

با استفاده از وب سرویس سامانه می توانید با دریافت مستندات و نمونه کد های برنامه نویسی از طریق برنامه و یا سایت خود پیامک ارسال کنند.

 

16-در خصوص اینکه میخواهم پیام های دریافتی در پنل ، به سایت خودم انتقال پیدا کند و در دیتا بیس سایتم ذخیره بشود لطفا راهنمایی کنید.

برای اینکار کافیست وارد بخش خدمات هوشمند شوید و از مدیریت پاسخ از URL استفاده نمایید و یا از مدیریت Remote Database که به طور مستقیم با پایگاه داده شما ارتباط برقرار می کند استفاده کنید.

 

17-آیا امکان عودت پنل وجود دارد ؟ شرایط به چه صورت است؟

بله ، طبق قرارداد و سیاست کاری مینال اس ام اس هزینه شماره اختصاصی بعلاوه 25% از هزینه کل قرار داد در 7 روز اول کسر شده مبلغ بررسی شده و بع عنوان هزینه راه اندازی کسر شده و مابقی مبلغ عودت داده خواهد شد

 

***************

 

 

***سوالات نمایندگان ***

 


1-نماینده شما هستم چطور میتوانم سامانه را بر روی دامنه اختصاصی خودم داشته باشم ، و برای خود لوگوی اختصاصی و متن کپی رایت و... تعیین کنم ؟

نمایندگان میتوانند با Domain اختصاصی (www.YourSite.com) یا SubDomain از سامانه استفاده کنند ، کافیست ابتدا یک دامنه از یک شرکت معتبر ثبت دامنه تهیه کرده سپس DNS های دامنه خود را روی DNS های شرکت تنظیم نمایند و یا اگر زیر دامنه باشد آن را روی آیپی سرور شرکت تنظیم نمایید تا کاربران شما از دامین اختصاصی شما وارد سامانه شوند ، دقت نمایید برای زیر دامنه نباید روی آیپی Redirect شود بلکه باید در بخش DNS Server یک A Record اضافه گردد .
نمایندگان محترم به صورت کلی نیازی به تهیه میزبانی وب ( Web Hosting ) نداشته و از طریق بخش لوگو ها میتوانند اطلاعات کلی سامانه را در صفحه لاگین قرار دهند ، چنانچه نماینده بخواهد در یک وب سایت جداگانه صفحه لاگین خود را قرار دهد نیاز به میزبانی مجزا خواهد داشت .

 

2-درصورتی که درگاه پرداخت الکترونیکی نداشته باشم ، کاربرانم چونه میتوانند شارژ کنند و سود آن چگونه محاسبه و پرداخت می گردد؟

در صورتی که درگاه بانکی نداشته باشید، کاربران شما می توانند از درگاه "شارژ سامانه پیام کوتاه" که در آن هیچ اسمی از مینال اس ام اس نیست خرید خود را انجام دهند. همچنین سود حاصل از این خرید، بلافاصله به پنل شما اضافه می گردد و یک پیامک حاوی اطلاعات مربوط به میزان شارژ کاربر و همچنین میزان سود واریزی، به موبایل شما ارسال می گردد.

 

3-چطور میتوانم برای یکی از کاربرانم یک پیام خاص در صفحه ایشان قرار دهم ؟

کافیست در بخش پشتیبانی و در قسمت ارسال تیکت به کاربران ، نام کاربری را انتخاب نمایید و سپس متن خود را در آنجا درج نمایید ( در این قسمت نیز میتوانید کدهای HTML نیز استفاده کنید ).

 

4-شرایط فعال شدن دسترسی ارائه نماینده مشابه و ارتقا به نمایندگی ارشد چیست ؟ آیا اینکار هزینه دارد ؟

برای ارائه نماینده مشابه نماینده باید تعهدات زیر را بپذیر :
1.هزینه واگذارینماینده مشابه فقط یکبار نیاز به پرداخت است -مبلغ 45هزار تومان
2. نماینده موظف است تمامی کاربران نماینده خود را احراز هویت نماید.
3. مسئولیت کاربران زیرنماینده هم با خود نماینده اصلی می باشد.
4. نماینده موظف است کلیه کاربران زیر نماینده را نیز مانیتور و کنترل نماید.
5. ارسال مدارک کاربران از جمله کپی کارت ملی و کپی قبض یاسند موبایل از نماینده و کاربران نماینده از طریق بخش ارسال مدارک الزامی است.
6. نمایندگان مشابه لوگو و دامنه اختصاصی داشته و بابت درج لوگو برای ایشان هزینه جداگانه دریافت نمی گردد.
• نمایندگان محترم میتوانند DNS های زیر را که هیچ اسمی از مینال اس ام اس درآن وجود ندارد اعلام نمایند :
Ns1.Payamakdns.com
Ns2.Payamakdns.com

 

5-آیا سرویس ها و بخش های جدیدی که به سامانه اضافه میشود رایگان است ؟

تمامی آپدیت هایی که در سامانه صورت میگیرد رایگان می باشد و برای رفاه حال کاربران و نمایندگان در سامانه قرار میگیرد.

 

6-آیا امکان ثبت نام آنلاین برای کاربرانم وجود دارد ؟

بله شما میتوانید از طریق پنل نمایندگی بخش ثبت نام آنلاین، این بخش را به صورت رایگان فعال نمایید .
پس از ثبت دامنه خود و تعیین قیمت های بسته های آنلاین آدرس ثبت نام آنلاین شما www.YourSite.com/?section=main::new_user&tab=true می باشد.

 

7- منظور از قیمت گذاری برای نمایندگان و کاربران چیست ، لطفا توضیح دهید.

شما در ابتدای شروع کار خود یک قیمت پایه برای کابران و نمایندگان با توجه به تعرفه خود ایجاد می نمایید ، ازین پس کاربران شما نسبت به این تعرفه پنل خود را شارژ می نمایند و همچنین شما می توانید تعرفه را با احتساب تخفیف ویژه برای کاربران خود ثابت نمایید. به مثال زیر توجه کنید :
فرض کنید شما قیمت را برای نمایندگان خود در قسمت قیمت گذاری 90 انتخاب کرده اید ، حال اگر تخفیفی به نماینده خود ندهید نماینده پس از شارژ به میزان جدول تعیین شده از طرف ما تخفیف دریافت میکند و ما به تفاوت آن به سامانه شما اضافه خواهد شد ولی اگر برای نماینده خود تخفیفی در نظر بگیرید ، آنوقت دیگر تعرفه او ثابت شده است و طبق تخفیف که شما در نظر گرفته اید تخفیف دریافت میکند و بازهم ما به تفاوت آن به حساب شما پس از پرداخت واریز خواهد شد.


8-آیا برای ساخت کاربر باید هزینه ای پرداخت کنم؟و اینکه آیا به تعداد خاصی محدود می شود؟

شما داخل سامانه پیامک مینال اس ام اس به تعداد نامحدود کاربر میتوانید به صورت رایگان ایجاد کنید. تعداد نمایندگان نیز نامحدود است

 

9-من هم میتوانم به نماینده ام امکان ارائه نمایندگی بدهم؟هزینه آن به چه صورت خواهد بود؟

بله. شما در قسمت ویرایش اطلاعات نماینده میتوانید قدرت ساخت مدیر را به نماینده بدهید فقط در نظر داشته باشید که بابت ساخت نماینده توسط نماینده شما می بایست مبلغ 45 هزار تومان به ما پرداخت نمایید. نماینده شما نیز امکان درج لوگو و دامنه اختصاصی را دارا می باشد.

 

10-اگر من درگاه پرداخت الکترونیکی نداشته باشم، کاربرانم از طریق درگاه شما میتوانند پرداخت کنند؟کاربران نماینده ام چطور؟

در سامانه مینال اس ام اس هر سطحی از کاربری و نمایندگی میتوانند از درگاه ما که هیچ اسم و رسمی از ما وجود ندارد استفاده کنند و سود نماینده مستقیم ما برای او واریز خواهد شد.برای اینکه نماینده شما نیز از درگاه ما استفاده نماید ، کافیست از طریق پشتیبانی اطلاع دهید تا این امکان برایش فراهم گردد و ازین پس کاربران وی نیز از طریق درگاه ما اقدام به پرداخت نمایند و پس از پرداخت کاربران او نیز پس از پرداخت موفق سود شما و نماینده شما واریز خواهد شد.

 

11-من درگاه الکترونیکی ندارم هنگام ثبت نام آنلاین مبلغ چگونه به من پرداخت می گردد؟واینکه چگونه میتوانم در مبلغ ثبت نام تخفیف دهم؟

اگر شما درگاه الکترونیکی نداشته باشید مبلغی که بابت پنل مشخص نموده اید پس از پرداخت عینا به میزان همان مبلغ سامانه شما شارژ خواهد شد و اگر میخواهید مبلغ را خودتان دریافت نمایید می بایست از درگاه الکترونیکی خودتان استفاده نمایید.
در ارتباط با تخفیف مبلغ اولیه کافیست در قسمت مدیریت و ثبت نام های آنلاین مبلغ تعیین شده را به مبلغ دلخواه خودتان تغییر دهید.

 

12- میخواهم اعتبار کاربرم را تغییر دهم ، چه کاری باید انجام دهم؟

کافیست در بخش مدیریت کاربرم هر کاربری که میخواهید اعتبارش را کم و یا زیاد کنید توسط تیک کنارش آن را انتخاب کنید و انتقال موجودی را کلیک نمایید و در آنجا میتوانید اعتبار کاربران را مدیریت نمایید.

 

13-تیکت های پشتیبانی کاربرانم را چگونه میتوانم پاسخ دهم؟

زمانی که کاربر شما درخواست پشتیبانی می دهم در پنل کناری شما یک سوال در بخش مربوطه ایجاد خواهد شد که میتوانید با کلیک بر روی آن آن را پاسخ دهید.

 

14-کاربران من مدارک خود را ارسال نموده اند، چگونه می توانم مدارک کاربران را تایید نمایم ؟

زمانیکه کاربران شما مدارک ارسال میکنند توسط ما این مدارک تایید خواهد شد و می بایست منتظر بمانید تا مدارک تایید شود. لطفا از درخواست های مکرر با عنوان تایید مدارک خودداری نمایید.تمامی مدارک حداکثر تا 1 ساعت و آن هم بسته به تعداد مدارک ارسالی تایید خواهد شد.

 

15-بنده قصد دارم یکی از کاربرانم را حذف نمایم ولی سامانه اجازه حذف کاربر را نمیدهد لطفا راهنمایی کنید.

در صورتی که کاربر شما تراکنش مالی ( هرگونه شارژ ) یا ارسال و دریافت پیامک داشته باشد امکان حذف آن به دلیل مسائل امنیتی وجود ندارد.
شما میتوانید کاربر را غیر فعال کرده یا به شخص دیگری ویرایش نمایید.

 

16-نماد اعتماد الکترونیک دریافت نموده ام، چگونه باید داخل سایت قرار دهم ؟

نمایندگان پس از تهیه E-Namad که همان نماد اعتماد الکترونیک است ، می بایست یک وب سایت طراحی نمایند و نماد را در آن قرار دهند، در صفحه لاگین جایی برای E-Namad نمی باشد.

 

17-بخش همکاران چیست و چه کاربردی دارد ؟

ممکن است شرکتی که شما در آن خدمات پیامک ارائه می کنید چندین کارمند داشته باشد که هر یک وظیفه ای را برعهده داشته باشد ، مثلا واحد مالی ، واحد فنی ، واحد فروش وغیره.
دقت بفرمایید هر کاری که همکاران شما در سامانه انجام میدهند از نظر ما توسط شما انجام شده است بنابراین در ایجاد همکار و سطوح دسترسی ایشان دقت لازم را بفرمایید.

 

 

***************

در صورت هر گونه ابهام با پشتیبانی تماس حاصل نماید

 

 


www.Minalsms.ir

***

info[at]minalsms.ir

minalsms7[at]Gmail.com

 

 

 

http://www.minalsms.ir